!♥♥--------CENÍK-------♥♥!


O nehtech Výtvory Ceny Chat

"Ruce jsou vizitkou vašeho vzhledu. Vaše ruka je vidět při podpisu, pozdravu, placení v obchodech i při dalších příležitostech. Pěstěné ruce dotváří celkový dojem, jakým na okolí působíte."

Rady

11. května 2009 v 0:44 | ♥Tenz♥ |  ○◘•Deníček
Zdravotní stav a celková kondice člověka jsou značně ovlivňovány stravou a životním stylem člověka. To platí i pro stav nehtů. Aby byly nehty silné a zdravé potřebují dostatek vitamínů, minerálů a enzymů. Proto je vhodné konzumovat mnoho ovoce a zeleniny a také potraviny obsahující zinek a vitamín skupiny B. Velice důležitý je také správný pitný režim.
Pokud jsou Vaše nehty slabé, lámavé, či mají jiné neduhy, je to způsobeno nedostatkem vitamínů:
Křehké nehty znamenají nedostatek vitamínu A a vápníku. Bílé flíčky na nehtech jsou způsobeny nedostatkem bílkovin, vitamínu C, či zinku. Pokud jsou konce nehtů příliš zakulacené nebo zakřivené je potřeba doplnit vitamín B12. Hnědnutí nehtů je způsobené nedostatkem vápníku. Měkkým nehtům lze zabránit pravidelným pitným režimem, tedy zhruba 2litry denně.
Desatero péče o nehty
  1. Naslouchejte své manikérce -Manikérka je odborníkem v péči o nehty, proto rady jež Vám dává je třeba dodržovat, jestliže chce mít krásné silné nehty. Manikérka Vám zasvěceně poradí, jak pečovat právě o Váš typ nehtů, co je po nehty nejlepší, pokud se těmito radami budete řídit budete spokojeny Vy i Vaše manikérka.
  2. Šetřete své nehty - Pokud vykonáváte náročnější manuální práci použijte rukavice, své nehty tak budete šetřit a péče o ně nebude tak náročná.
  3. Natírejte nehty "top coatem", aby lak déle vydržel - Největším problémem lakovaných nehtů je trvanlivost laku a oprýskané nehty opravdu nevypadají vábně. Proto je vhodné použít 24 hodin po manikúře "top coat", což je krém, kterým výrazně prodloužíte trvanlivost manikůry.
  4. Vyspravte roztřepené nehty - Pokud i přes aplikaci "top coatu" jsou Vaše nehty na okraji roztřepené, nemusíte zoufat, i zde existuje řešení. Na roztřepený koneček nehtů jemnými pohyby špičkou prstu naneste odlakovač a poté obnovte lak i "top coat".
  5. Udržujte pokožku rukou dobře hydratovanou - Upravené nehty nejsou vše, pokud jsou Vaše ruce suché, rozpraskané, celkový dojem je tatam. Proto je více než důležité správně pečovat i o pokožku rukou. Každý den natírejte své ruce krémem či mlékem, pokožka tak bude dostatečně hydratovaná a vláčná.
  6. Nezapomínejte na kutikulu - Nehty musí působit jako celek, proto nelze zanedbat žádnou část nehtu. To platí i o kutikule, správnou péčí zamezíte vzniku nepříjemných záděrů a popraskané kůže. Kutikulu ošetřujte kouskem flanelu či bříškem nehtu, rozhodne se vyvarujte ostrým předmětům, nepoužívejte ani ostrý okraj nehtů.
  7. Pilujte s péčí - Pilováním nehtů lze nehtů velmi prospět, stejně jako jim značně ublížit. Proto je potřeba dodržovat jisté zásady. Používejte jemný pilník (hrubost 240 až 400) a pilujte vždy v jenom směru. Pokud byste pohybovala pilníkem ze strany na stranu, stav svých nehtů jen zhoršíte, budou se třepit a lámat. Vaše manikérka Vám také může doporučit sadů přípravků na doma.
  8. Nechte to na své manikérce - Drobné problémy si můžete upravit samy doma, pokud se však vyskytne závažnější problém, raději vyhledejte svou manikérku. Neodborným zásahem byste si mohly ještě více ublížit.
  9. K manikérce jedině zdravá - Pokud jste objednaná k manikérce, ale zaskočí Vás nemoc, raději se přeobjednejte. Pokud trpíte kožní chorobou v oblasti rukou, vyhledejte manikérku až po úspěšném vyléčení. Jestliže problémy přetrvávají navštivte raději dermatologa.
  10. Nepodceňujte alergické reakce - Alergické reakce na přípravky manikérky nebývají obvyklé, pokud se však některé problémy vyskytnou ihned se obraťte na manikérku. Alergické reakce se projevují zarudnutím pokožky, drobnými pupínky či svěděním.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama