!♥♥--------CENÍK-------♥♥!


O nehtech Výtvory Ceny Chat

"Ruce jsou vizitkou vašeho vzhledu. Vaše ruka je vidět při podpisu, pozdravu, placení v obchodech i při dalších příležitostech. Pěstěné ruce dotváří celkový dojem, jakým na okolí působíte."

GELY A AKRYLY: COLOR FAKTORY

22. listopadu 2008 v 7:45 | ♥Tenz♥ |  ○◘•Deníček


Když se dáte do řeči s manikérkami, které mají s barevnými gely nebo akryly své zkušenosti, dozvíte se následující - nadchly profesionály i jejich klientelu. Na aplikaci barevných gelů či akrylů se objednává většina klientek nosících umělé nehty. Přijaly permanentní zdobení jako příjemnou alternativu k nail designu upravenému francouzskou manikúrou nebo klasicky lakovanému. Profesionálům vyhovuje vstřícný materiál k modelaci: narozdíl od laků nezaschne, tudíž se příjemně míchá s ostatními a pohodlně se s ním procuje. A když jste s dílem spokojena, dáte je pod UV lampu. Navzdory všem pochybám se nikdo nezdráhá nosit delší dobu jeden vzor. Zvlášť pokud vytvoříte klientce originál podle jejích představ (jenž nikde jinde nepotká), bude nadšená. Záleží čistě na vaší kreativitě a fantazii - pokud je při této práci využijete, bude vás náramně bavit. K dispozici je vám materiál, s nímž si nejlépe rozumíte: vyberte si gel nebo akryl.

Barevný svět gelů
Zkušené nehtové designérky, které zatím barevné gely v ruce nedržely, nám pomohly s formulací otázek, díky nimž se v problematice budete brzy lépe orientovat.
Jak se barevné gely doplňují?
Řekněme úplně stejně jako klasické gely. Pokud s barevnými gely nehet zdobíte, pak si dejte tu práci a frézou či pilníkem stáhněte poslední, to znamená barevnou vrstvu. Poslední vrstva se nedává v silném nánosu, hůře by tvrdla, proto se jí zbavíte bez velké námahy. Po odbroušení naneste novou barevnou vrstvu (jiný odstín, jiný desén nebo zůstaňte u osvědčené klasiky - podle přání klientky). Vyzkoušejte nabídky firem, každá má jiné textury gelů. Sama si vyberte podle toho, s kterou se vám nejlépe pracuje.

Pokud klientka ráda často mění úpravu nehtů, jaký je optimální čas pro její další objednání?
V průměru tak tři až čtyři týdny, záleží na rychlosti růstu jejích nehtů.

Jak dlouho se nechávají nehty v UV lampě?
Tři minuty na vytvrdnutí stačí bohatě. Pokud jde o průsvitné gely, čas může být i o minutu kratší.

Modelují se barevné gely jako jednofáze nebo třífáze?
Barevné gely, ať už průsvitné, perleťové nebo duhové, se používají pouze jako třetí fáze. Zrovna tak zdobící gely pro nail art nebo francouzskou manikúru (na barevnou špičku) přicházejí na řadu až ve finále, nejsou modelovací.

Zmapujte si modelaci
Každá značka má pro své přípravky speciální názvy, ale princip práce s barevnými gely je u všech stejný. Mezi nejnovější barevné gely na českém trhu patří Color UV Gely od Happy Nails, s body modelace vás seznámíme na jejich příkladě:
Na první fázi použijte podkladový gel (base, bonder). Je řídký a slouží k lepšímu přilnutí modelovacího gelu v druhé fázi. Nanášejte jej v tenké vrstvě (podobně jako lak) a na všechny nehty najednou. Dvě minuty jej nechte polymerovat v UV lampě. Nepilujete, ani jej nestírejte. V druhé fázi použijte modelovací gel (thick, natural, sculpture) s hustší konzistencí, jež dovoluje vymodelovat C-křivku. Nanášejte jej na celý nehet od kutikuly k volnému okraji. Polymerujte dvě minuty v UV lampě. Výpotek setřete lihovým čističem, pilujte do dokonalého tvaru a opět očistěte lihovou tekutinou. Při třetí fázi použijte vrchní gel - Top Color UV Gel ve vybraném nebo namíchaném barevném odstínu. Tenkou vrstvou spilujte povrch nehtu od kutikuly až po volný okraj. Polymerujte dvě minuty v UV lampě. Výpotek setřete lihovým čističem. Pro dosažení lesku a ochrany proti olupování je nutné na barevné UV gely použít řídký ochranný gel Top Fisnish UV gel.

Barevné sny na míru
Ideálním prostředím pro vybírání té nej… barevné škály gelů pro váš manikérský stolek jsou veletrhy. Pokud vám vyhovuje konzistence gelu, jistá značka a cena přípravků, pak se nemusíte rozpakovat, i když výběr není tak široký, jak jste čekala. Také ze základních barev totiž můžete s citem namíchat nejrůznější odstíny, o kterých se vám dříve ani nezdálo. Připravte se na to, že v "menu" barevných gelů najdete pastelové tóny pro francouzskou manikúru, avantgardní barvy na nail art, gely průsvitné, třpytivé i duhové. Zajímavou barevnou nabídku poskytují kupříkladu značky SQ Academy, Light Elegance nebo Happy Nails.

Permanentní lakování
Doslova technologický zázrak se podařil značce Catherine Nail Collection. Na trh přišla s přípravkem Permanent Nail Polish (permanentní lak na nehty). Jde o permanentní UV gel, který se při modelaci chová jako klasický lak na nehty. Díky jemné textuře umožňuje mnohem preciznější práci než barevné gely a akryly. Ať už se chcete pustit do francouzské manikúry nebo do extravagantního nail artu, vytvoříte originály v neomezených možnostech a v jakémkoli odstínu.
Výhody permanentního servisu máte nyní ve svých rukou. Lak na nehty vydrží krásný a lesklý krátký čas, pak se začne odlupovat a lesk je ten tam. Nezbývá než nehty odlakovat a čekat na další návštěvu salonu, případně si klientka musí přelakovat nehty sama. Výhody této nové, světlem schnoucí metody tedy ocení každý profesionál.
Nail Polish jednoduše aplikujte ve studiu na nehty a v UV lampě vytvrďte 2 minuty. Permanentní laky Nail Polish jsou vyrobeny ve čtrnácti klasických barevných odstínech, které lze mezi sebou variabilně míchat. Na závěr se aplikuje takzvaný Glanz UV Gel, který dodá lesk a vyšší trvanlivost.
Krátký pracovní čas, rychlé schnutí, obrovská barevná škála a neomezené možnosti použití dělají z tohoto přípravku ideální produkt pro moderní použití v manikúře, ale i pedikúře! Vaší klientele pak můžete nabízet dokonalou image - za tři hodiny bude odcházet z vašeho studia s nehty na rukou i na nohou upravenými a sladěnými. Dva týdny zůstanou klientčiny nehty v plné parádě jako netknuté. Doba obnovy není dána, záleží na individuálním růstu klientčiných nehtů a také na vzoru či odstínu permanentního laku. Výměnu vrchní vrstvy provedete odfrézováním profesionální frézou s odsáváním prachu.
Zdobící techniky zvládnete hravě. Nejtěžší je naučit se míchat zajímavé odstíny - pokud máte výtvarné cítění, máte vyhráno. Jestli máte zájem zdokonalit svůj um permanentní pedikúrou, Studio Catherine Nail Collection pořádá semináře pro vyškolené pedikérky (metodu zatím ovládá jen deset pedikérek v ČR!). Jedná-li se vám o manikúru a jste vyškolená u CNC, pak se můžete přihlásit na jedno nebo dvoudenní seminář.Časopis NAILPRO&SALON si můžete objednat zde:

vašejmeno@modelaznehtu.cz ZDARMA

PS:NĚDĚLÁ NĚKTERÁ Z VÁS GELOVÉ NEHTY NEBO CHODÍTE NA NĚ??

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama